[mbhi location="Milvus Dent"]

Zubná implantológia

Čo je to zubný implantát?

Zubné implantáty majú podobu titánovej skrutky, ktorá je vložená do vašej kosti a plní úlohu, akú predtým plnil váš zubný koreň. Po zahojení implantátu sa naňho osadí titánová nadstavba s keramickou alebo kovokeramickou korunkou. 

Všetky druhy zubných implantátov sú akceptované ľudským telom, takže sa nemusíte báť žiadneho nežiaduceho účinku, napríklad v podobe alergickej reakcie.

Prečo práve toto ošetrenie?

Stále si nie ste istí? Príďte k nám na konzultáciu

Zákrok

Postup rekonštrukcie chrupu

1. Prehliadka a konzultácia
Pred samotným zákrokom sa vždy vykonáva vstupná prehliadka, pri ktorej zhodnotíme a posúdime stav vášho chrupu a najmä kosti, do ktorej bude implantát zavedený. Súčasťou je aj zhotovenie RTG chrupu a následný cenový návrh.
2. Zavedenie implantátu
Prvým bodom zákroku je znovu zhodnotenie kosti a následná implementácia zubného implantátu. Celý proces zavedenia prebieha v lokálnej anestéze, takže sa nemusíte báť nepríjemného pocitu či bolesti. Následne sa implantát necháva zarásť do kosti cca 2-3 mesiace, vďaka čomu sa dosahuje vysoká úspešnosť prijatia implantátu.
3. Zhotovenie korunky
Po uplynutí 2-3 mesiacov od zavedenia implantátu a zahojení, sa zhotoví nadstavba na implantát, tzv. abutment a následne keramická alebo kovokeramická korunka, ktorá sa naskrutkuje na zarastený implantát.
Previous slide
Next slide

Prečo práve my?

Ak sa pýtate, prečo práve my, máme pre Vás jednoznačnú odpoveď.

V Milvusdent pôsobia špičkoví lekári s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti rekonštrukcie chrupu. Využívame najmodernejšie technológie a materiály na trhu, vďaka čomu sme splnili očakávania a požiadavky nejedného pacienta.

Opýtali ste sa

Často kladené otázky

Počas zákroku nepocítite žiadnu bolesť, nakoľko sa zákrok vykonáva v lokálnej anestéze. Po implantácii sa môže objaviť mierna bolesť, rovnako ako pri extrakcií zubu. V prípade zvýšenej bolesti dávame pacientom antibiotiká na zmiernenie.

Počas tehotenstva určite neodporúčame zhotovenie a zavedenie implantátu. Je potrebné so zákrokom počkať.

U pacientov alergických na kov využívame len materiály z keramiky, ktoré nespôsobia žiadnu alergickú reakciu.

Cena samotného implantátu je 550€. Výsledná cena procedúry je závislá od zložitosti zákroku.

Implantácia je v dnešnej dobe nenáročný ambulantný výkon, ktorý trvá iba pár minúť.

Hojenie trvá 3 až 6 mesiacov.

Kontaktujte nás

Požiadajte o konzultáciu

Vyplňte formulár nižšie a my vás budeme kontaktovať počas našej pracovnej doby.