[mbhi location="Milvus Dent"]

Často kladené otázky

Preventívna prehliadka

Preventívna prehliadka u zubára je základom nielen pre udržanie zdravého chrupu, ale aj celkového zdravia. Okrem zubov je potrebné vyšetriť aj ďasná, prípadný úbytok kostí, sliznice, jazyk, pery, ústnu spodinu, medzičeľustné vzťahy a vzájomné postavenie zubov, lymfatické uzliny, kontrolujú sa tiež zubné náhrady a úroveň dentálnej hygieny.

Pacienti sa väčšinou boja bolesti alebo z toho ako ich zuby budú nakoniec vyzerať, no vďaka modernej technológie a chápavému personálu sa už báť nemusíte.

Cieľom preventívnej prehliadky je diagnostikovať kazy a iné problémy čo najskôr. Riešenie problémov v skorom štádiu je jednoduchšie, rýchlejšie, menej bolestiví a pre pacienta lacnejšie.

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena je profesionálne odstránenie nánosov zubného kameňa, pigmentov a farebných škvŕn z povrchu zubov, vyčistenie a vyleštenie zubov, aké sa za domácich podmienok nedá zrealizovať.

Dôležité je absolvovať dentálnu hygienu každých 6 mesiacov (2x ročne).

Dentálna hygiena je dôležitá súčasť starostlivosti o naše zdravie. Predídete mnohým ochorenia ústnej dutiny. Zároveň znížite riziko parodontitídy, zubného kazu a vyhnete sa tvorbe zubného kameňa.

Protetická konzultácia

Ak máte záujem o protetické náhrady, protetická konzultácia je správnou voľbou. Doktor Vám vysvetlí všetky dostupné možnosti a navrhne vhodný postup na základe diagnostiky problému a preferencií.

Protetická konzultácia trvá približne 30 minút. V rámci konzultácie sa preberie všetko potrebné.

Bielenie zubov

Vašim zubom nehrozí riziko a žiadne vedľajšie účinky nevznikajú. Naše bielenie zubov je založené na prírodnej báze a všetky zložky sú testované.

Všeobecne platí, že by ste počas 48 hodín nemali používať nič, čo by zafarbilo vašu bielu košeľu.

Implantológia

Implantácia je v dnešnej dobe nenáročný ambulantný výkon, ktorý trvá iba pár minúť.

Hojenie trvá 3 až 6 mesiacov.

Zavedenie zubného implantátu pod lokálnou anestézou je bezbolestné. Je pre nás samozrejmosť zabezpečiť bezbolestnosť počas zákroku.

Detské ošetrenie

Odporúčame už pri prvom prerezaní sa zúbkov a následne ju absolvovať dvakrát ročne.

Kazy sa objavujú aj u veľmi malých detí. Dôležité je prísť, keď ešte dieťatko nič nebolí.