[mbhi location="Milvus Dent"]

Detské ošetrenie

Prvá návšteva môže byť náročná

Detské ošetrenie u zubára sa líši od ošetrenia u dospelých, pretože deti potrebujú špeciálne prístupy a metódy na zvládnutie svojho strachu a nervozity. Pri ošetrení sa najčastejšie používa lokálna anestézia, aby sa minimalizovala bolesť. Používajú sa špeciálne nástroje, ktoré sú vhodné pre malé ústa a jemné zuby dieťaťa. Týmto spôsobom môžu byť zuby zdravé a silné, čím sa predchádza potencionálnym problémom v budúcnosti.

Prečo práve my?

Ak sa pýtate, prečo práve my, máme pre Vás jednoznačnú odpoveď.

Pri prvých ošetreniach u zubára je dôležité, aby si dieťa našlo dôveru u zubára a v celý proces ošetrenia. Naši zubári sú trpezlivý, pozitívny a používajú špeciálne prístupy, ktoré sú vhodné na vek dieťaťa.

Často kladené otázky

Odporúčame, aby dieťa navštívilo zubára už vtedy, keď mu vyrastie prvý mliečny zub, čo sa zvyčajne deje okolo šiestich mesiacov. Táto prvý návšteva by mala slúžiť na to, aby sa dieťa zoznámilo so zubárom.
Minimálne raz ročne. Ak zubár zistí nejaké problémy, môže sa odporučiť častejšia návšteva.
Nedostatočná ústna hygiena a zlé stravovacie návyky. Baktérie, ktoré sú v povlaku na zube, dokážu spôsobiť zubný kaz. Základom by preto mala byť dôkladná ústna hygiena pod dozorom rodičov.
Rodič by mal dieťa povzbudiť, pozitívne naladiť na preventívnu prehliadku a motivovať k správnej a dôkladnej hygiene ústnej dutiny.

Kontaktujte nás

Požiadajte o konzultáciu

Vyplňte formulár nižšie a my vás budeme kontaktovať počas našej pracovnej doby.